Blog > Komentarze do wpisu
idea

Wchodzisz przez kartonowe drzwi a tam wszystko z materiałów wtórnego użytku. Kreacja świata dla wielu ludzi pozornie niemożliwego. Wszystkiego można dotknąć i sprawdzić. Położyć się na kartonowym łóżku, usiąść na krześle z puszek. Chodź na chwile odejść od tego, co zwykle, popularne  i powszechne. A może zaprojektować przyszłość? To właśnie RECYCLING ROOM.

Akcja RECYCLING ROOM jest akcją otwartą, skierowaną głównie do studentów. Chcemy sprowokować Was do działania, do stworzenia własnej propozycji przedmiotu z opakowań jednorazowego użytku.

Jak na projektanta przystało oprócz własnych koncepcji, będziemy realizować przedmiot zlecony, tzn. przydzielony drogą losowania. Można oczywiście równolegle projektować inne przedmioty wybrane przez siebie. Chętni będą  pracować w zespołach. Chodzi w końcu o naukę tworzenia w grupie – tak popularnej, i tak niechętnie stosowanej u Nas w Polsce.  

Przez cały okres trwania akcji jej efekty będzie można  śledzić pod adresem  http://recycling.room.blox.pl. Tutaj  każdy będzie mógł obserwować i komentować, jak postępuje praca uczestników - od wstępnych koncepcji i szkiców, po opracowanie makiet, wizualizacji i modeli.

W trakcie trwania projektu odbędą się spotkania, podczas których uczestnicy będą mieli okazję podzielić się swoimi pomysłami, wysłuchać rad i samemu udzielić wskazówek.

NA WASZE ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 21 LISTOPADA

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia na mail recycling.room@gmail.com według wzoru podanego na końcu REGULAMINU.

poniedziałek, 03 listopada 2008, zsah

Polecane wpisy

  • zainspiruj się - fotel z odzysku

    Flexibe Love - projekt studentów z Tajwanu jest najlepszym dowodem na to, że mebel z odzysku nie musi być nudny. Zużyte płyty CD, opony od samochodu, przeczyta

  • fotel i lampa

    powiększ 1. Projekt fotela polegałby na zmontowaniu go z różnego rodzaju styropianowych elementów wykorzystywanych przy pakowaniu produktów gł.agd i rtv. Wyklu

  • meblościanka po raz trzeci

    powiększ Temat: meblościanka - meblofalka Materiał: kartony pocięte na „podkówki” i klejone. Opis pomysłu: Ścianka w formie parawanu, modułowa