piątek, 13 lutego 2009
zainspiruj się - fotel z odzysku

 

Flexibe Love - projekt studentów z Tajwanu jest najlepszym dowodem na to, że mebel z odzysku nie musi być nudny. Zużyte płyty CD, opony od samochodu, przeczytana gazeta a nawet stare jeansy mogą stać się świetnym materiałem na nasze siedzisko. Poniżej kilka przykładów znalezionych sieci. zsah@op.pl
krzesla_recykling_room_recycle1
krzesla_recykling_room_recycle2
krzesla_recykling_room_recycle3
BEATA FARON

 

 

wtorek, 23 grudnia 2008
fotel i lampa

recycling

powiększ

1. Projekt fotela polegałby na zmontowaniu go z różnego rodzaju styropianowych elementów wykorzystywanych  przy pakowaniu  produktów gł.agd i rtv. Wykluczamy klejenie, myślimy o związywaniu konstrukcji sznurem lub materiałowymi taśmami.
Fotel byłby lekki i cieplutki, o formie prostej, geometrycznej bądź bardziej dekoracyjnej, wyszukanej.
Odpowiednie łączenie elementów umożliwi stworzenie zagłębień - półeczek np. na książki, gazety.

2. Projekt lampy, której "abażur" zostałby wykonany ze zwiniętych w rulony i sklejonych bądź zszytych ze sobą biletów pkp.  Kulista forma, kształt i układ rulonów sprawiałyby, że lampa dawałaby "nierażące" światło i ciekawe cienie. Dodatkowym ażurem byłyby drobne napisy na papierze i podświetlone znaki wodne.

meblościanka po raz trzeci

skrudlik_recycling_room_akcja_podglad

powiększ

Temat: meblościanka - meblofalka
Materiał: kartony pocięte na „podkówki” i klejone.

Opis pomysłu: Ścianka w formie parawanu, modułowa. Można rozmontować na części pierwsze.
Łączona zasuwowo lub wsuwowo.
Podział modułowy:
1 jednostka-wysokość pufy, siedzenia lub niskiej półki,
2 jednostki- wysokość 2 półek,itd..
5 jednostek- wysoka szafa z wieszakiem

 

 

krzesło z kubków jednorazowych
niedziela, 14 grudnia 2008
stolik pod telewizor

iwona_lisiecka_recycling_room_akcja_podglad

powiększ

Moją pierwszą ideą jest stworzenie szafki pod telewizor ze szkieletu, na którym będzie naciągnięty zużyty baner reklamowy. Uważam, że ogromne pokłady materiału banerowego są po prostu marnowane w czasie gdy już nie są potrzebne. Dodatkowo jest to materiał trudno się rozkładający. Stąd też pomysł wykorzystania go do mebla. Mój drugi pomysł jest na razie w fazie bardzo wstępnej. Zakłada wykorzystanie odpadów biurowych takich jak np. krzesła obrotowe. Do tego byłby bardzo funkcjonalny, można było by go przysuwać obniżać jak i podnosić w zależności od tego na jakiej wysokości chcemy mieć odbiornik telewizyjny.

meblościanka po raz drugi

mebloscianka_1_podglad

powiększ

mebloscianka_2_podglad

powiększ

O to moje wstępne pomysły na meblościankę. Koleżanka, z którą pracujemy nad tym tematem swoje wyśle osobno, niestety nie miałyśmy czasu tego połączyć. Nie wybrałyśmy jeszcze wersji, nad którą będziemy pracować, mamy kilka pomysłów ale jesteśmy dość mocno uzależnione od materiałów, których jeszcze nie zdobyłyśmy. Materiał, nad którym myślałam to tektura - gotowe pudła kartonowe, opakowania wszelkiego formatu, koloru i zastosowania i w drugiej wersji- duże arkusze tektury falistej i pudelka bardziej zmasakrowane przez życie.
Pudełka planuje umieścić na drewnianym stelażu, który mam nadzieje znaleźć na jakimś śmietniku;) tzn. w pozbawionych tylnej i przedniej ściany kawałkach starych mebli.
Projekty są bardzo bardzo wstępne, bo po pierwsze - jeszcze nie zdecydowałyśmy, co chcemy dokładnie robić, a pomysły mamy dość rożne, po za tym - żeby projekt był bliższy idei recyklingu chciałabym znaleźć konkretne materiały.

sobota, 13 grudnia 2008
zachęcamy do komentowania!

Akcja RECYCLING ROOM trawa. Na naszym blogu pojawiły się już pierwsze projekty. Na bieżąco będziemy prezentować nadsyłane koncepcje. Gorąco zachęcamy do komentowania.

piątek, 12 grudnia 2008
misa, kosze ozdobne z... butelek PET
meblościanka

karina_marusinska_recycling_room_1_podglad

podgląd

PROJEKT 1

Główną cechą tego projektu jest mobilność poszczególnych elementów - możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 karina_marusinska_recycling_room_2_podglad  

podgląd 

PROJEKT 2
Projekt przedstawia zaledwie fragment mebla, jego centralną część – najbardziej reprezentatywną w typowych PRL-owskich meblościankach (przeznaczoną do eksponowania zestawów porcelanowych, kryształów). Poruszam tu problem gospodarowania odpadami przemysłowymi – porcelana, szkło (problem, z którymi większość polskich fabryk sobie nie radzi).
karina_marusinska_recycling_room_3_podglad

podgląd

PROJEKT 3
Ten projekt również jest formą „zajawki", pomysłu na fragment, moduł większej całości. Jest to propozycja wykorzystania starych ubrań do stworzenia ścianek poszczególnych wnęk.
karina_marusinska_recycling_room_4_podglad

podgląd

PROJEKT 4
Meblościanka w tym wydaniu = mebel ALBO ściana ALBO jedno i drugie. Jest to zestaw ruchomych półek, które po złożeniu mogą pełnić funkcję dekoracyjną (obrazy, lustra, tapety), powiększając jednocześnie przestrzeń, w której się znajdują.

 

 

 

 
1 , 2
Zakładki:
Do pobrania
Kontakt
O projekcie
Recycling w designie
Zobacz także