niedziela, 30 listopada 2008
zainspiruj się - lampy z odzysku

akcja_recycling_room_lampy_z_odzysku_recykling_eco_8

Kiedy Frank O. Gehry na przełomie lat 60. i 70. projektował serię mebli z laminowanej tektury falistej, chciał pokazać, że na design stać każdego. Dzisiaj modę na recykling napędza głównie ekologiczna konieczność. Ale to, co ekologiczne, wcale nie musi być brzydkie i liche. W cyklu „zainspiruj się” postaram się przedstawić najciekawsze realizacje z zakresu projektowania alternatywnego – krzesła, lampy, dywany, szafy…. z odzysku. A zacznę od lamp. Lampy to niezwykle istotny element wnętrza. W nocy - źródło światła - nie tylko buduje nastrój pomieszczenia, ale także umożliwia nam swobodne funkcjonowanie w nim. W dzień natomiast lampa staje się meblem jak inne, i jej forma staje się najważniejsza. Niezwykle efektowne lampy można stworzyć także z tego, co miało być wyrzucone. Poniżej przedstawiam najciekawsze projekty lamp z „odzysku”, które znalazłem w Internecie.

akcja_recycling_room_lampy_z_odzysku

akcja_recycling_room_lampy_z_odzysku_recykling_eco_2

akcja_recycling_room_lampy_z_odzysku_recykling_eco_3

akcja_recycling_room_lampy_z_odzysku_recykling_eco_4

I na koniec ważn rada: Wyrzucając do kosza niepotrzebny przedmiot - przeanalizujmy, czy faktycznie nie nadaje się do użytku! zsah@op.pl

wtorek, 25 listopada 2008
akcja recycling room ruszyła!

UWAGA UWAGA akcja recycling room na dobre ruszyła!!! Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim studentom za zgłoszenia i przyłączenie się do naszej - teraz też już waszej recyclingowej akcji. Na naszym pokładzie są już studenci ASP w Krakowie, ASP w Katowicach, ASP we Wrocławiu, ASP w Poznaniu, US w Kielcach, Politechniki Krakowskiej oraz SAPU w Krakowie. Wszystkich zainteresowanych, którzy z różnych przyczyn nie zdążyli się jeszcze przyłączyć do naszego projektu pragniemy poinformować, że w dalszym ciągu jest jeszcze taka możliwość. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: recycling.room@gmail.com

UWAGA uczestnicy akcji!!! Do dnia 10 grudnia czekamy na pierwsze szkice koncepcyjne projektowanych przez was obiektów.  Skany, fotografie waszych rysunków prosimy przesyłać na adres: recycling.room@gmail.com  

poniedziałek, 03 listopada 2008
idea

Wchodzisz przez kartonowe drzwi a tam wszystko z materiałów wtórnego użytku. Kreacja świata dla wielu ludzi pozornie niemożliwego. Wszystkiego można dotknąć i sprawdzić. Położyć się na kartonowym łóżku, usiąść na krześle z puszek. Chodź na chwile odejść od tego, co zwykle, popularne  i powszechne. A może zaprojektować przyszłość? To właśnie RECYCLING ROOM.

Akcja RECYCLING ROOM jest akcją otwartą, skierowaną głównie do studentów. Chcemy sprowokować Was do działania, do stworzenia własnej propozycji przedmiotu z opakowań jednorazowego użytku.

Jak na projektanta przystało oprócz własnych koncepcji, będziemy realizować przedmiot zlecony, tzn. przydzielony drogą losowania. Można oczywiście równolegle projektować inne przedmioty wybrane przez siebie. Chętni będą  pracować w zespołach. Chodzi w końcu o naukę tworzenia w grupie – tak popularnej, i tak niechętnie stosowanej u Nas w Polsce.  

Przez cały okres trwania akcji jej efekty będzie można  śledzić pod adresem  http://recycling.room.blox.pl. Tutaj  każdy będzie mógł obserwować i komentować, jak postępuje praca uczestników - od wstępnych koncepcji i szkiców, po opracowanie makiet, wizualizacji i modeli.

W trakcie trwania projektu odbędą się spotkania, podczas których uczestnicy będą mieli okazję podzielić się swoimi pomysłami, wysłuchać rad i samemu udzielić wskazówek.

NA WASZE ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 21 LISTOPADA

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia na mail recycling.room@gmail.com według wzoru podanego na końcu REGULAMINU.

Zakładki:
Do pobrania
Kontakt
O projekcie
Recycling w designie
Zobacz także